Categories
Laureaci Sesji Ocen, Sesja V - czerwiec 2009

Furoxin to ekstrakt z owoców żurawiny, zawierający nie mniej niż 10 proc. proantocyjanów (PACs) oraz z liści pokrzywy. Ten nowoczesny preparat stymuluje właściwe działanie układu moczowego w stanie homeostazy. Furoxin zapewnia podwójną ochronę układu moczowego, za którą odpowiedzialne są dwa składniki preparatu.

Furoxin zawiera ekstrakt z pokrzywy zawiera flawonoidy i kwasy, które wpływają na zwiększenie dobowej ilości oddawanego moczu oraz zwiększają eliminację produktów przemiany materii, m.in. chlorków i mocznika. Działanie oczyszczające, jakie wykazuje pokrzywa, jest korzystne nie tylko dla dróg moczowych, ale i całego organizmu. Ponadto, surowiec ten wykazuje lekkie działanie przeciwobrzękowe.

Żurawina i jej składniki aktywne zawarte w Furoxin zmniejszają liczbę bakterii w moczu, powodując ich gorszą przyczepność do ścian dróg moczowych, ułatwiając ich wypłukiwanie i utrudniając rozwój. Żurawina efektywnie działa zwłaszcza podczas chłodnych pór roku, kiedy organizm jest osłabiony i narażony na wychłodzenie.

Warto zauważyć, że nieprawidłowo leczone lub/i nawracające zakażenia dróg moczowych mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek, dlatego tak ważna jest profilaktyka, a w razie konieczności szybka reakcja pacjenta na toczący się stan zapalny układu moczowego. Furoxin pomoże utrzymać układ moczowy w dobrej kondycji i poprawić komfort życia pacjenta. Warto o tym pamiętać.

Kategorie

Laureaci

Rekomendacje

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031