Categories
Laureaci Sesji Ocen, Sesja V - czerwiec 2009

Chela Mag B6 to wzbogacony o witaminę B6 preparat z magnezem w formie chelatu aminokwasowego. Chelat aminokwasowy magnezu zawiera w 1 kapsułce: 100 mg magnezu oraz 5 mg witaminy B6. Zalecaną dzienną dawką jest 1 kapsułka, przyjmowana po posiłku. Preparat ten nie powinien być jednak stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

O niektórych pierwiastkach mówi się, że są absolutnie niezbędne do życia, jako tzw. paliwo konieczne do pracy wszystkich komórek naszego organizmu. Nic też dziwnego, że w przypadku ich niedoborów pacjent odczuwa znużenie i wyczerpanie. Jak temu zaradzić? Czy nie pomógłby wówczas preparat o właściwej absorpcji z przewodu pokarmowego i dobrej dystrybucji w organizmie w postaci chelatu magnezowego, charakteryzującego się wysoką biodostępnością? A gdyby wzbogacić go dodatkowo o witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny), która wspomaga magnez w procesach metabolicznych? Wydaje się, że jest to odpowiednie rozwiązanie.

Zastanówmy się jednak, dlaczego niedobory magnezu są tak niebezpieczne. Oprócz ogólnego osłabienia organizmu mogą one powodować zaburzenia czynności pracy mięśni szkieletowych i układu krążenia, ubytki masy kostnej, nadpobudliwość, brak koncentracji oraz wzmożoną podatność na stres.

Magnez jest pierwiastkiem, który uczestniczy w większości procesów metabolicznych, jako kofaktor enzymów pozyskujących energię z węglowodanów, tłuszczów i białek. Bierze udział w utrzymaniu prawidłowego stanu gospodarki wodno-elektrolitowej oraz wapniowo-fosforanowej organizmu. Prawidłowe stężenie magnezu jest szczególnie istotne dla metabolizmu kwasów tłuszczowych i cholesterolu, powodując niski poziom triglicerydów i cholesterolu frakcji LDL, czyli tzw. „złego cholesterolu”. Korzystnie również wpływa na proces krzepnięcia krwi, co nie jest bez znaczenia dla zmian o charakterze miażdżycorodnym.

Badania naukowe potwierdziły szczególną rolę magnezu w procesie skurczu mięśni (w tym mięśnia sercowego) i utrzymywaniu normalnego rytmu serca. W łagodzeniu nadmiernej pobudliwości nerwowo-mięśniowej oraz w zwiększaniu koncentracji i odporności na stres pomocny jest nie tylko magnez, ale również witamina B6. Chlorowodorek pirydoksyny kontroluje wszelkie reakcje stresowe, a w preparacie Chela-Mag B6 jest go bardzo dużo – aż 5 mg w jednej kapsułce preparatu.

Kategorie

Laureaci

Rekomendacje

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031