Categories
Laureaci Sesji Ocen, Sesja V - czerwiec 2009

BioLuteina Plus – preparat jakże ważny dla naszego społeczeństwa. W dobie permanentnego przemęczenia i ciągłego pośpiechu należy pamiętać o ochronie naszego wzroku. Może mu ją zapewnić uzupełnianie diety o naturalną luteinę i zeaksantynę. Dlatego skład suplementu diety wzbogacono o witaminy i składniki mineralne o silnych właściwościach antyoksydacyjnych (witaminy C i E oraz cynk i selen).

Luteina i zeaksantyna – naturalne karotenoidy występujące w płatkach kwiatowych aksamitka wzniesionego (Tagetes erectus) – wykazują szczególne powinowactwo do tzw. plamki żółtej, znajdującej się w centralnej części siatkówki, która zawdzięcza swój kolor właśnie obecności tych dwóch barwników. Obecność tych karotenoidów jest niezbędna dla zachowania dobrej kondycji plamki żółtej oraz prawidłowego funkcjonowania soczewki.

Luteina i zeaksantyna stanowią pigment plamki żółtej, którego rola polega na tworzeniu ochronnej warstwy absorbującej nadmiar światła niebieskiego oraz wymiatają wolne rodniki dzięki swym właściwościom antyoksydacyjnym. Działanie antyoksydacyjne karotenoidów zostało wzmocnione poprzez witaminy C i E oraz cynk i selen. Składniki te neutralizują wolne rodniki, które negatywnie wpływają na struktury komórkowe oraz powodują przedwczesne starzenie się komórek. Zabezpieczają również przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania UV.

Mając na uwadze powyższe działanie składników preparatu BioLuteina Plus można stwierdzić, że ten suplement diety jest szczególnie zalecany w celu zachowania prawidłowej ostrości widzenia, prawidłowego funkcjonowania plamki żółtej, w zabezpieczaniu przed działaniem promieniowania UV, światła słonecznego oraz wolnych rodników. Jest odpowiednim preparatem dla osób gorzej widzących o zmierzchu, często pracujących w złym oświetleniu, przy komputerze czy też prowadzących przez wiele godzin samochód.

Kategorie

Laureaci

Rekomendacje

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031