Categories
Laureaci Sesji Ocen, Sesja VII - czerwiec 2010

Preparat ActivKRILL zawiera, rzadko spotykany w innych suplementach diety, olej z kryla, będącego niepowtarzalnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

Kryl antarktyczny (Euphausia superba) jest niewielkim skorupiakiem, podobnym do krewetki, żyjącym w krystalicznie czystych wodach Antarktyki. Podczas połowów kryl trafia jeszcze żywy na pokład i tam natychmiast zostaje poddany przetworzeniu. Taki sposób postępowania daje możliwość zachowania wszystkich cennych właściwości oleju z kryla. W przeciwieństwie do typowych suplementów diety z olejów rybich, olej z kryla zawiera kwasy omega-3 – i to w formie połączeń fosfolipidowych – stwarzając daleko większą biodostępność substancji aktywnych w porównaniu z innymi tego typu preparatami. Dodatkowo zawiera jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, jakim jest astaksantyna. Jest to zatem unikalny suplement diety, który łączy w sobie naturalne bogactwo kwasów omega-3 (kwas eikozapentaenowy – EPA i kwas dokozaheksaenowy – DHA) w łatwo dostępnej formie fosfolipidowej z bardzo silnym antyoksydantem – astaksantyną.

ActivKRILL

ActivKRILL to suplement diety, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia, znacznie usprawnia centralny system nerwowy, wzmacnia naturalną odporność organizmu oraz łagodzi objawy chorób i zaburzeń kostno stawowych. Wydaje się, że innowacyjnym, aczkolwiek bardzo dobrym rozwiązaniem, jest zastosowana kompozycja aktywnych składników w tym preparacie. Zarówno kwasy tłuszczowe omega-3, jak i fosfolipidy z omega-3 zapobiegają chorobom układu krążenia. W pierwszym przypadku wynika to z faktu, że omega-3 obniżają ciśnienie krwi, korzystnie wpływają na frakcje cholesterolowe (obniżają poziom tzw. złego cholesterolu – LDL i podwyższają poziom tzw. dobrego cholesterolu – HDL). W drugim zaś, ograniczenie czynników ryzyka chorób układu krążenia jest związane z włączeniem fosfolipidów (głównie fosfatydylocholiny) z omega-3 do błony komórkowej, następnie zmian właściwości tejże błony komórkowej oraz szczególnego udziału w transporcie kwasów tłuszczowych przez krew i błony do właściwych organów.

Kategorie

Laureaci

Rekomendacje

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031